אריאל גולדברג

  

אריאל גולדברג

"שמי אריאל גולדברג. אני בן 24, נולדתי וגדלתי בעיר סמרה שברוסיה. כבר מגיל צעיר התחלתי ללמוד עברית והיסטוריה של עם ישראל, בבית ספר אורט. בשנת 2008 יצאתי למסע עם בית הספר שלי לפולין ושם התחזקה דעתי לגבי העם היהודי, מדינת ישראל, והרצון לעלות לארץ. שם החלטתי שאני רוצה לעלות לארץ ולהגן על הבית היהודי שלנו.

 

בשנת 2009 נפרדתי מההורים והחברים ועליתי לארץ במסגרת התוכנית סל"ה. בשנת 2011 התגייסתי לצה"ל ובחרתי להצטרף כלוחם בכיפת ברזל ומאז לקחתי חלק בכל הפעולות המבצעיות של יחידה וגם במבצע ״עמוד ענן״ ״וצוק איתן״ במילואים. שמחתי מאוד לשרת כמיירט ביחידת כיפת ברזל, כי זה נתן לי את האפשרות לעשות מעשה ולתרום בצורה משמעותית. 

 

כחייל עולה בודד לקראת שחרור מצה"ל, זכיתי להזדמנות להצטרף לתכנית כנפיים. במהלך הקורס למדתי על זכויותיי כחייל משוחרר, כיצד להתנהל כלכלית ,לכתוב קורות חיים, להשיג עבודה, וזכיתי לסיוע כלכלי. יועצת אישית, שרה, במהלך מבצע ״צוק איתן״, התעניינה כל הזמן בשלומי וביררה אם חסר לי משהו ואם אני צריך עזרה כלשהי. היא נתנה לי תחושה שיש מישהו שדואג לי וזה מחמם את הלב. תוכנית ״כניפיים״ עזרה לי להפוך מחייל בודד עולה חדש לסטודנט וחייל מילואים גאה במדינת ישראל. אני מודה שיש לי אנשי כנפיים שעוזרים לקבל החלטות נכונות שעוזרות לבנות את העתיד המוצלח כאן בארץ. אני שמח שהם חלק מהחיים שלי. הם סוג של משפחה.

 

היום אני סטודנט לממשל דיפלומטיה ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי הרצליה, מתנדב בעמותת ״אח הגדול״ ,במסגרת ההתנדבות בעמותה אני מלווה שני חיילים בודדים."